Love Oxigén
Az oxigén létfontosságú a szervezet számára. Nélküle percekig sem bírjuk ki, hiszen központi szerepet tölt be a sejtek működésében. A szervezet 98%-os véroxigén-tartalom mellett képes az optimális működésre.
A véroxigén elégtelen szintje számos megbetegedéssel kapcsolatba hozható.
Az alacsony véroxigénszint minden esetben valamilyen betegségre utal, enyhe kimerültségtől kezdve egészen súlyos megbetegedéseket is okozhat.
Szívünk feladata a vér folyamatos keringetése. A vér a tüdőben oxigént vesz fel, majd azt az agyunkba, a szerveinkbe, az izmainkba továbbítja. Testük sejtjei az oxigént életfontosságú folyamatokhoz, pl.: energiatermeléshez használják fel.
A szervezet oxigénellátásának és az oxigénszállító képesség mérésnek eszköze a pulzoximéter, amely egy apró fényforrás és egy érzékelő segítségével figyeli, hogy az ujj sejtjei és a bennük áramló vér mennyi fényt nyel el. A készülék ebből meghatározza, hogy mennyi vörösvértest szállít oxigén molekulát. Ha minden vértest szállít oxigént, akkor az oxigénszaturáció (vagyis az oxigén telítettség) 100%-os. A szaturáció egészséges értéke 96% és 100% között mozog.
Az oxigénhiányt elsődlegesen az agy, a szem, a szív, illetve a vese panaszai jelzik;
- koncentrációs zavar,
- aluszékonyság,
- fejfájás,
- fülzúgás,
- szédülés,
- szemkáprázás,
- változó látásélesség,
- magas pulzusszám,
- fáradtság,
- levertség,
- gyakori vizelési inger,
- a végtagok alacsonyabb hőmérséklete,
- emésztőrendszeri problémák hátterében mind állhat tartósan alacsony véroxigénszint.
Ismerd meg miben tud segítséget nyújtani számodra az oxigéncsepp.
A véroxigénszint mérés rendszeres elvégzése a légzési nehézséggel küzdők, szívbetegségben, illetve vörösvértestek betegségében szenvedők számára kiemelten javasolt.
Normál véroxigénszint
Az emberek normál véroxigénszintje, más néven véroxigén telítettsége vagy szaturációja 90-99 százalék között van. Ez az érték azt mutatja, hogy mennyi oxigén található a hemoglobinban. Ezt számos faktor befolyásolhatja, például a vér pH-értéke és a széndioxid koncentrációja. A normál véroxigénszintre nincs befolyással se az életkor, se a nem.
Ezzel ellentétben a vér oxigén parciális nyomására már hatással vannak ezek a tényezők: a fiatal felnőttek esetében ez az érték 96 Hgmm. A korunk előrehaladtával ez egyre csökken, egy 80 évesnél például ez az érték már csak 75 Hgmm. Tudni kell, hogy a kisbabák vérkeringése a szülés után azonnal átáll, így az 50 százalékos véroxigénszint a születést követő 10 percben felmegy 60-65 százalékra, majd 90-96 százalékra.
A vér oxigénszintjét nagyban befolyásolja annak pH-értéke, a parciális nyomás, a hőmérséklet és a vörösvértestek biszfoszfoglicerát koncentrációja. A hemoglobin könnyebben adja le az oxigént, ha alacsony a pH-érték, magas a széndioxid koncentráció, magas a biszfoszfoglicerát koncentráció a vörös vértestekben. Ezen kívül az oxigénmegkötésre a hemoglobin fajtája is befolyással van.
A vér oxigénszintje növelhető helyes légzéstechnika elsajátításával, rendszeres testmozgással, naponta többszöri szellőztetéssel, megfelelő minőségű és mennyiségű víz fogyasztásával, valamint a friss levegőn töltött idő növelésével.
COVID-19 és a véroxigénszint
A Covid köztudottan a tüdőben súlyos károsodást okozhat. COVID-19 fertőzésben azért ajánlott rendszeresen mérnünk a véroxigénszintünket, mert életveszélybe kerülhetünk, ha néma oxigénhiányos állapot lép fel, azaz csökken a vérünk oxigénszintje, de nem jelentkeznek erre utaló jelek. Ez az állapot pedig gyakori a covidos betegeknél. Zömében nem küzdenek légszomjjal, tudnak beszélni, enni és inni, sőt a séta sem fárasztja le őket, ennek ellenére már károsodik a tüdejük.
Fontos! Ha a fenti tüneteket észleled önmagadon, felmerülne a gyanu, hogy esetleges oxigén hiány lépett fel a szervezetedben. Ezt akár az oxigénszintmérő is alátámasztja, mindenképp fordulj orvoshoz!
Forrás: Benu, Cleopatraultrahang
Jó egészséget kíván a vitamin partner webáruház.
#oxigéncsepp #véroxigénszint #oxigén #oxigénhiány #véroxigén #oxigénszintmérés #normáloxigénszint #pulzoximéter #oxigéncsepp #folyékonyoxigén #stabilizáltoxigén #lowdeuteriumoxicrystal #calivitaoxigén #vitaminpartner #oxigénszintemelő